Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هشت دروغ که هیچگاه نباید به خود گفت

این مطلب درباره افراد غمگینیست که می پندارند که جهان هستی ماموریت گرفتن حال آنها را دارد. اگر شما و یا اطرافیانتان این خصوصیت را دارید، این مطلب را با دقت بخوانید.

 

کافیست نگاهی به اطراف بیندازید تا افراد بسیاری بیابید که همیشه در حال آه و ناله اند. ما انتظار نداریم بعد از خدای نکرده فوت یکی از عزیزان و یا شکست در یک پروژه تجاری، شاد و خوشحال باشید. اما فرق بسیاری بین چنین ناراحتی ها و همیشه غمگین بودن است.

 

 

همچنین، اگرفرد بسیار شادی هستید و شاد زندگی می کنید، خالی از لطف نیست اگر نیم نگاهی به این دروغ ها بیاندازید از این طریق می توانید مطمئن باشید که هیچ یک از دقایق شیرین زندگی خود را از دست نمی دهید.

دروغ

دروغ شماره یک

شادی پس از روبراه شدن اوضاع خود را نشان می دهد.

زندگی پستی و بلندی های فراوان دارد. بسیاری از مردم، این مسئله را می دانند اما فقط افرادی که دلشان مملو از شادی و نشاط است آن را باور دارد. زیرا این افراد، شرایط را طوری که هست پذیرفته اند و سعی می کنند به دنبال دلایلی برای شادی باشند.

 

پذیرش شرایط، یعنی با رویاپردازی خداحافظی کنیم و شرایط فعلی را باور کنیم. باید موقعیت فعلی را باور کرد و باید دید که کدام مسیر باعث پیشرفت می شود. سپس در همان مسیر گام برداشت.

 

  

به دنبال شادی بودن یاد گرفتن شاد زندگی کردن، سخت‌ترین قسمت است. اما یادتان باشد اگر بخواهید غمگین فکر کنید، زمانی که به پایین زندگی می‌رسید، مسائل و مشکلات چند برابر می‌شوند و شما را در خود غرق می کنند.

دروغ شماره دو

هر مسئله، تنها یک راه حل دارد

باید با حقیقت روبرو شد. برای حل هر مسئله، معمولا بیش از یک راه حل وجود دارد.

 

افرادی که از زندگی ناراضی اند، معمولا انعطاف‌پذیر نیستند. آنها نمی‌خواهند باور کنند که قادر هستند شرایط را بهبود بخشند و سوگند خوردند که هیچ وقت کمی مثبت‌تر نگاه نکنند.

 

تا می تواندی باید فکر کنید. فکر کردن به راه بهتر، چند راه پیش روی شما می‌گذارد که می‌توانید از میان آنها بهترین راه را برگزینید و به شرایط بهتری برسید. این راه‌ها منتظرند که شما آنها را بیابید.

دروغ شماره سه

من کوچکترین کنترلی بر زندگی و شرایطی که روزگار رقم می زند، ندارم.

اکثر افراد غمگین، باور کرده اند که کاملا ضعیف و بدون قدرت هستند و مانند یک مورچه افتادند زیر پای فیل زندگی و ابدا نمی‌توانند شرایط را بهتر کنند. مشخص است اگر کسی خودش را در موقعیت یک ضعیف مطلق ببیند غمگین می شود.

دروغ شماره چهار

سایرین باید مرا درک کنند و بدانند من چه احساسی دارم.

افراد غمگین، فکر می‌کنند که اطرافیان باید تماما مطیع آنها بوده و به سرعت متوجه باشند که چه بگویند و چه کنند تا به تریج قبای آنها برنخورد !

 

مسلم است که این عملی نیست. هر کسی بخواهد سایرین مطابق میل او رفتار کنند و خودشان کیف دنیا را ببرند که نمی‌شود. افراد شاد این را دریافتند که چگونه با دیگران تعامل داشته باشند تا این که عین بدبخت‌ها منتظر شوند تا سایرین تمام خواسته‌هایش را مو به مو اجابت کنند.

 

دروغ شماره پنج

هیچ وقت نا امید نمیشوم اگر فقط انتظار بدترین چیزها را داشته باشم.

برای تجربه شادی دائمی باید باور داشته باشید که این طبیعی است که گاهی ناامید و دلسرد باشید. باید بدانید که ناامید شدن مقطعی، مشکلی ایجاد نمی کند. فقط باید هوشیار باشید که  قضیه و ناامید شدن مقطعی باشد و دائمی نشود و نتواند شما و شادی‌هایتان را نابود کند.

افراد بسیار شاد و خوشحال هم قرار نیست همیشه امید داشته باشند که در این صورت مثلا به آنها می‌گویند (الکی خوش) که لقب جالب و جذابی نیست. تصورات شما از آینده، می‌تواند احساس هیجان و لذت و امیدواری فوق‌العاده‌ای به شما هدیه کند. با منفی نگری از دستش ندهید.

دروغ شماره شش

دیگران احمق و گیج و دست و پا چلفتی هستند.

این که فکر کنید دیگران از شما پایین‌تر هستند، اشتباهی بسیار خطرناک است. به حرفهای مادر و پدرتان که به بقیه پدر و مادرها می‌گفتند بچه ما باهوش است توجه نکنید. همه پدر و مادرها از این حرف‌ها می‌زنند. این کار فقط و فقط باعث می‌شود که احساس تنهایی کنید و به مرور در یک محیط ایزوله از این تنها بودن‌تان احساس غم داشته باشید.

 

به یاد داشته باشید که اکثر مردم در یک سطح از بهره هوشی هستند و شما هم احتمالا در همان سطح ( کمی بالاتر ویا کمی پایین‌تر ) هستید. این غرورهای کاذب اکثرا برای همه بسیار گران تمام می‌شود.

دروغ شماره هفت

همیشه باید به خراب شدن چیزها فکر کنیم و آنها را در نظر داشته باشیم.

باید باور داشته باشیم که همه چیز حداکثر همان قدری خوب می‌شود که شما خوب تصورش کنید. یعنی چیزی بیشتر از چیزی که شما باور دارید خوب نمی‌شود. پس اگر می‌خواهید کاری درست انجام شود نباید فکر کنید که آن کار خراب می‌شود.

افراد غمگین، همیشه دوست دارند مانع‌تراشی کنند و مرتبا با خودشان تکرار می‌کنند که نمی‌شود و خراب می‌شود و نمی‌توانم و به جایی نمیرسم. بدیهی است بعد از این همه منفی بافی، غم به سراغ آنها می آید.

این دروغ به شما تضمین می‌دهد که هرگز به هدفتان نمی‌رسید و کارها را خراب می‌کنید. در آخر راهی برای شما باقی نمی‌ماند جز بغل کردن زانوی غم

دروغ شماره هشت

دنیا، جای خطرناکی است که همه بدبختی‌ها آنجا جمع شدند.

در این دنیا سختی‌ها و دردهای زیادی وجود دارد. هیچکس قادر نیست این را رد کند. از آن دنیا هم که خبر نداریم.

 

افراد شاد، این دردها را می‌بینند و برای انسانهایی که در درد و رنج هستند غمگین می‌شوند. اما هیچ گاه غمگینانه زندگی نمی‌کنند. می‌دانید چرا؟

 

چون آنها درک کردند که غم های دنیا اجتناب ناپذیر است و نباید به زیاد آنها توجه کرد. باید به دنبال پیشرفت کردن بود و یاد گرفت که چطور از لحظه های زندگی لذت بیشتری برد و با اعتماد و شور و شوق و عشق، به زندگی شاد لبخند زد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.