Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ازدواج هندوانه دربسته است؟

ازدواج هندوانه دربسته است؟

از قدیم الایام در ایران رسم بر این بوده که همگان میگفتند ازدواج هندوانه دربسته است. دلیل این امر آنست که زوجین هیچ شناختی از هم نداشتند و اغلب توسط خانواده ها و بزرگان برای هم انتخاب شده اند.

حال که شرایط نسبت به گذشته کاملا تغییر کرده، نگاه ما نیز باید تغییر کرده و بروز باشد تا بتوانیم ازدواج موفقی رقم بزنیم. درست همینجاست که بسیاری با انتخاب های اشتباه، زندگی را برای خود، اطرافیان و همسر خود تباه می کنند و چه بسا فرزندان آنان نمی توانند آنچنان که باید، در جامعه بدرخشند و شرایط برای همگان سخت می گردد.

درست اینجاست که نیاز به وجود یک منجی باتجربه و کاردان جهت همسرگزینی حس می شود. پدر و مادر، اقوام، دوستان و آشنایان از روی دلسوزی نکاتی به ما می گویند اما آیا نکات آنها واقعا کاربردی و علمیست؟ تا چه حد به علم روانشناسی و مشاوره مسلط هستند؟ آیا همه جوانب را سنجیده اند؟

تجربه ثابت نموده که در اکثر مواقع نمی توان به گفته های افرادی که کارشناس نیستند دل خوش کرد. چرا که راهنمایی های آنان اغلب احساسی و به دور از علم و دانش وسیع مشاوره، روانشناسی و همچنین شخصیت شناسی است و ریسک اشتباه در تصمیم گیری را بالا می برد.

هندوانه قلبی